Czy opłaca się skorzystać z usług projektanta wnętrz?

Czy opłaca się skorzystać z usług projektanta wnętrz?

Urządzenie mieszkania czy domu na własną rękę to zawsze ciężka praca i spore wyzwanie. Osobom kupującym nieruchomość czy planującym remont często wydaje się, że wykończenie i aranżacja wnętrz jest prosta i przyjemna. Niestety rzeczywistość szybko weryfikuje te oczekiwania. Tymczasem to właśnie ten etap daje się właścicielom najbardziej we znaki. Jak tego uniknąć? Z pomocą przychodzi projektant wnętrz. Sprawdź, dlaczego opłaca się skorzystać z usług fachowca.

Co zyskujesz, zatrudniając projektanta wnętrz? 6 głównych korzyści

Projektant wnętrz to profesjonalista, którego wsparcie jest nieocenione podczas urządzania wymarzonego wnętrza. Skorzystanie z usług daje szereg wymiernych korzyści, a ich wartość zwykle sporo przewyższa cenę, jaką płacimy za współpracę. Oto dlaczego pomoc projektanta wnętrz się opłaca:

 1. Funkcjonalne i wygodne mieszkanie – otrzymujesz projekt, który w pełni wykorzystuje potencjał Twojej nieruchomości i bierze pod uwagę Twoje potrzeby, oczekiwania, upodobania i styl życia. Tak, żeby mieszkało Ci się jak najlepiej.

 2. Dostęp do know-how i doświadczenia specjalisty – projektant to fachowiec w swojej branży, który zna się na tym, co robi. Dzięki współpracy możesz skorzystać z jego wiedzy z różnych dziedzin oraz doświadczenia przy wielu realizacjach.

 3. Dostęp do sieci kontaktów – branża remontowo-budowlana rządzi się swoimi prawami. Sprawdzeni fachowcy i ekipy remontowe często są na wagę złota. Dzięki znajomościom projektant jest w stanie polecić specjalistów z różnych dziedzin. To szczególnie istotne, jeśli wykańczasz mieszkanie na odległość, np. jesteś z Warszawy, a kupujesz nieruchomość w Gdańsku. Projektant wnętrz znający specyfikę danego rynku może polecić Ci tamtejszych fachowców.

 4. Oszczędność czasu – wbrew pozorom aranżacja mieszkania jest niezwykle czasochłonna. Opracowanie koncepcji, wybór odpowiedniego stylu, projekt, ułożenie sprzętów, wybór mebli, kolorów, dodatków, przeglądanie oferty sklepów – zadania można mnożyć. Profesjonalna pomoc projektanta to dla Ciebie naprawdę ogromna oszczędność czasu i niepotrzebnych nerwów. I podobnie jak wyżej – jeśli dokonujesz inwestycji na odległość i kupujesz np. mieszkanie w stolicy, a jesteś z innego miasta, rozważ współpracę z projektantem wnętrz z Warszawy, który będzie nadzorował realizację całego projektu.

 5. Rozwiązanie dopasowane do Twojego budżetu – swoje możliwości finansowe określasz już w początkowym etapie współpracy i projektant się ich trzyma. Proponuje Ci rozwiązania, które mieszczą się w budżecie.

 6. Oszczędność pieniędzy – zatrudnienie projektanta wnętrz opłaca się również ze względu na jego świetne rozeznanie w ofertach, cenach i promocjach w różnych sklepach, bezpośrednią współpracę z dostawcami itd.

Czy opłaca się skorzystać z usług projektanta wnętrz

Kiedy szczególnie opłaca się skorzystać z usług projektanta?

W niektórych sytuacjach wsparcie projektanta jest zdecydowanie lepszym wyjściem, niż samodzielne urządzanie wnętrza. Współpraca z fachowcem opłaca Ci się tym bardziej, jeśli:

 • kupujesz mieszkanie w innym mieście i wykańczasz je na odległość, np. mieszkasz w Warszawie, a marzy Ci się nieruchomość nad morzem. Kupując mieszkanie w Trójmieście, opłaca Ci się zatrudnić projektanta, który działa na tamtejszym rynku i będzie dla Ciebie wsparciem na każdym etapie współpracy;
 • kupujesz nieruchomość pod inwestycję i nie masz czasu zajmować się jej urządzaniem;
 • masz wizję i zależy Ci na konkretnym stylu, ale nie masz pojęcia, jak ją zrealizować;
 • mieszkanie jest małe, wymaga rozsądnego rozmieszczenia sprzętów i optycznego powiększenia; 
 • kupujesz dom lub mieszkanie z rynku wtórnego wymagające gruntownego remontu i nie wiesz, jak rozplanować przestrzeń, by jak najlepiej wykorzystać potencjał nieruchomości;
 • nie masz czasu i chęci spędzać długich godzin na samodzielnym wymyślaniu aranżacji i wielogodzinnym przeszukiwaniu oferty sklepów.

Czy opłaca się skorzystać z usług projektanta wnętrz

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz? Podsumowanie

Jak widać, współpraca z projektantem wnętrz jest opłacalna i ma szereg zalet. Wartość wszystkich korzyści, jakie zyskujesz dzięki pomocy profesjonalisty, często znacznie przekracza cenę usługi. Jeśli chcesz uniknąć stresu, oszczędzić czas i jednocześnie stworzyć idealną aranżację, postaw na pomoc fachowców.

Potrzebujesz wsparcia doświadczonego projektanta wnętrz w okolicach Warszawa-Trójmiasto? Z Iloftu spełnisz swoje marzenia o wyjątkowym mieszkaniu lub domu – zapraszamy do kontaktu.

Write a comment