Szybka metamorfoza wnętrza – 3 pomysły

szybka metamorfoza wnętrza

Czy szybka metamorfoza wnętrza jest możliwa? Odświeżenie wnętrza lub nadanie mu konkretnego charakteru nie zawsze wymaga czasochłonnych prac renowacyjnych. Stylowy wygląd mieszkaniu można nadać dzięki nowoczesnym dodatkom do wnętrz. W ten sposób sprytnie ukryjemy także niewielkie, ale szpecące mankamenty. Pomoże nawet prosty regał, lustro w złotej ramie lub czarny industrialny wieszak. Przedstawiamy Wam kilka zasad, które pomogą stworzyć harmonijny wystrój.

1. Uporządkowanie przestrzeni podstawą wystroju

Totalna metamorfoza niedużego mieszkania na nowoczesną, komfortową przestrzeń nie uda się, jeśli najpierw nie wyeliminujemy chaosu. Wykończenie wnętrza najbardziej efektowne jest wtedy, gdy sprawia wrażenie przemyślanego i poukładanego projektu. Jeśli przyjrzymy się nowym trendom wnętrzarskim, to łatwo zauważymy dwa dominujące nurty: dużo wolnej przestrzeni i oszczędność w doborze dodatków.

Co prawda, nie da się magicznie powiększyć niewielkiej powierzchni mieszkania, ale możemy stworzyć ją optycznie. Zadbajmy więc o sprytnie ukryte miejsca do przechowywania sprzętów codziennego użytku, uprzątnięcie blatów ze wszystkich niepotrzebnych przedmiotów, i ukrycie kabli. W tak przygotowanym mieszkaniu łatwiej będzie wkomponować dodatki do wnętrz. Co więcej, możemy je wtedy dobrać tak, by pasowały do nas oraz do mieszkania.

Szybka metamorfoza wnętrza

2. Złote dodatki do mieszkania zawsze w modzie

Gdy trudno o spójny pomysł na wykończenie mieszkania, dobrze postawić na coś, co od lat świetnie sprawdza się w każdej stylistyce. Złote dodatki możemy wprowadzić niezależnie od tego, czy hołdujemy stylowi tradycyjnemu, wiejskiemu rustykalizmowi, surowej nowoczesności, czy stylowi skandynawskiemu. To bezpieczna opcja dla wnętrzarskich nowicjuszy i osób, które nie do końca jeszcze zdefiniowały swój styl.

Miejmy na względzie, że złoto świetnie komponuje się z większością kolorów – zarówno z wyrazistymi barwami, jak i delikatnymi pastelami. Ponadto są dość uniwersalne w użyciu. Nie powinniśmy obawiać się wprowadzenia złotych elementów do salonu, kuchni, a nawet do łazienki (dobrym wyborem może być choćby złota armatura czy złoty wieszak na ręczniki).

Najważniejsze jest jednak to, że złote akcenty zwracają uwagę. Nie potrzebujemy więc wielu elementów do tego, by odmienić wygląd mieszkania. Wystarczy efektowny złoty regał stojący w wyeksponowanym miejscu lub złota lampa, by mieszkanie wyglądało stylowo. Nie ryzykujemy przy tym przesytem i niepożądanym „nowobogackim” wystrojem. Marzy Ci się szybka metamorfoza wnętrza? Dodatki to świetny sposób na zmianę.

szybka metamorfoza wnętrza

3. Najnowsze trendy – styl industrialny

Spójne wyposażenie wnętrz już na pierwszy rzut oka podnosi atrakcyjność mieszkania i tworzy przyjemną wizualnie aranżację. Dobrze więc zdecydować się na jedną estetykę. Dużą popularnością cieszą się ostatnio akcesoria do mieszkań w stylu industrialnym. To proste projekty, oparte na geometrycznych kształtach, nieskomplikowanych wzorach, czarnym kolorze i wartości użytkowej przedmiotów. Industrialny regał, czy industrialne oświetlenie będzie więc i efektowne, i praktyczne.

Dodatki industrialne, podobnie jak złoto, bardzo łatwo połączyć z innymi materiałami i kolorami; to także bardzo szybki sposób by wyposażyć surowe, nieurządzone jeszcze miejsca. I choć czarne wyposażenie mieszkania może zaskakiwać, to w praktyce okazuje się wysoce efektowne i wbrew pozorom stwarza wrażenie przytulności i ciepła domowego. Szczególnie dobrze pod tym względem sprawdzają się lampy w stylu industrialnym. Dodatkowo – jako że wnętrza industrialne są ostatnio bardzo popularne – mamy bardzo szeroką ofertę takich dodatków, dzięki czemu z łatwością skompletujemy wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Marzy Ci się szybka metamorfoza wnętrza? Podpowiemy dostosowując się do Twoich preferencji.

szybka metamorfoza wnętrza

Szybka metamorfoza wnętrza

Szybka metamorfoza wnętrza nie wymaga od razu odmalowywania ścian czy wymiany wszystkich mebli. Czasami wystarczy drobna rzecz, jak przestawienie stolika czy dodanie nowego gadżetu. Jeżeli nie masz na to pomysłu ani czasu, zapraszamy do skorzystania z usług projektanta. Szybka metamorfoza wnętrza może być zaskakująca, nawet przy małym nakładzie pracy.

Przemeblowanie, złote dodatki, zmiana pokrowca lub narzuty, stojąca lampa, nowa kompozycja, ekspozycja pamiątek, nowe kwiaty to sposoby, które pozwalają na szybki efekt bez inwestowania ogromnej gotówki. Czasem wystarczy spojrzenie z boku, inna perspektywa, by wprowadzić do wnętrza powiew świeżości i sprawić, by wyglądało jak…nowe. Nie masz pomysłów? Skontaktuj się z nami. Szybka metamorfoza wnętrza to nasza specjalność.